אודות

הקבוצה

מועדון ארוחת הבוקר הוא קבוצת ריצה למרחקים בינוניים וארוכים שלב פעילותה, ביתה והשראתה בירושלים, עם בסיס פעילות נוסף, חי ובועט, גם במרכז (תל אביב וסביבותיה ומודיעין).

הקבוצה נוסדה באופן רשמי בשנת 2007 והיתה לאחת מקבוצות הריצה הבולטות בישראל.

מועדון ארוחת הבוקר פועל כעמותה ללא מטרות רווח, במטרה לספק מסגרת מקצועית וחברתית תומכת לרצות ולרצים ולקדם את תחום הריצה למרחקים בישראל, ובירושלים בפרט.
jerusalemrunfromback

אופיו המיוחד של המועדון – המשלב גישה מקצועית קפדנית וחתירה למצוינות, לימוד והטמעה של עקרונות אימון נכונים, אהבת הארץ והטבע, הומור עצמי (תמיד!), רוח החופש ומעל לכל שיתוף וחברות –  היה לשם דבר, והשפיע על רצים ורצות בכל רחבי הארץ:  מי שהצטרפו, ורבים אחרים המזדהים מרחוק, מאמצים את הגישה והעצות ומיישמים בעצמם.

אתר זה, הפועל מאז שנת 2007, מיועד לשקף את פעילות הקבוצה ולספק מידע מקצועי, עניין ומקורות מוטיבציה והשראה לרצים באשר הם:  לכל מי ששורכים את שרוכי הנעליים מדי יום כדי לצאת שוב אל החלום, אל הבוקר אל השבילים.  לכל מי שנדבקו ב"קדחת":

"The fever that’s the thing.  The fever that connects you to lovers and poets and rare-air mountain climbers and madmen and lost tribes”.  (John L. Parker)

באמצעות האתר הזה אנחנו מזמינים אתכם ללמוד את הגישה, לאמץ אותה ולצאת לדרך מיוחדת משלכם.  ההישגים והשיאים, לא פחות חשוב החוויות וחדוות המסע – יבואו.

לקריאה נוספת:  

מועדון ארוחת הבוקר – המקורות והרוח

המגנה כרטה של הרץ למרחקים ארוכים (רשימת חובות וזכויות בדרך להגשמת החלום)

.מועדון ארוחת הבוקר 2023

הרבה דברים עברו על המועדון מאז נולד.  שיאים אישיים נשברו, מרתונים התווספו, רצים ורצות חדשים הצטרפו.  שנים של סיפורים, של הישגים וחוויות (על חלקם תוכלו לקרוא כאן באתר).  רצים אחדים, וביניהם גם מי שהיו מעמודי התווך המייסדים, עזבו ובחרו בהרפתקאות או במסגרות חדשות (כבודם וחשיבותם עבור הקבוצה שמורים לתמיד).  חלק מאיתנו התבגרנו.  אולי גם מיתנו במעט את הרוח הבועטת, הפיראטית שאיתה מזוהה הקבוצה. אך הדרך והמסר, האמונה הבסיסית בתוקפם –  נותרו בעינם. וגם המטרות של המועדון.

השבילים עוד ישנם. הואדי קיים, וההר האיתן.

מועדון ארוחת הבוקר מונה כיום עשרות רצות ורצים, אותם תוכלו להכיר אם תגיעו לרוץ בעמק הארזים / סכר בית זית והסביבה.

השדים עדיין לוחשים ומתגרים.  תמיד הכמיהה אל קווי זינוק חדשים. מטרות וחלומות נרקמים כל העת.  ואיתם התשוקה לריצה, לפוטנציאל, לעוד ועוד חיים. וכך המועדון, עם הפנים קדימה.

האתר המחודש

השנה היא שנת 2023, והחלטנו להשקיע בחידוש האתר.  הטכנולוגיה התקדמה, חלק מן התכנים התיישנו, הרגלי הגלישה השתנו, תכנים רבים התפזרו או נדחקו לעמודים אחוריים, מעט נשכחו.

הגיע הזמן ליישר קו עם העתים ולהציג את התכנים הרבים המרוכזים באתר בצורה נגישה ונוחה הרבה יותר.

באתר תמצאו מאגר רחב היקף ויוצא דופן של מאמרים, פוסטים ועצות שנאגרו לאורך השנים, וגם תכנים מתחדשים ומתעדכנים.  התכנים כולם נכתבו מתוך החוויה האישית והקבוצתית ובזיקה אליה, ולא במבט אקדמי מרוחק. העצות משלבות בין הלימוד לבין תהליך הניסוי והלימוד התמידי. ואם יש "אמת" בדברים – היא בעיקר בהזמנה לצאת ולגלות.

אנחנו מקווים שתיהנו ותתקדמו.  אל תהססו להגיב, לשאול ולשתף. יהיה כיף.

הגולשים בהחלט מוזמנים להעלות שאלות ולפתוח דיונים גם בדף הפייסבוק של המועדון (לינק בראש הדף).

מי שמוצא עצמו מתחבר לגישה וגם לרוח בהחלט מוזמן גם ליצור קשר ולהתחבר לריצות שלנו.