יקירי המועדון

רעיון "יקירי המועדון" נולד בשרשור אקראי בפורום של קבוצת "הסוללים ירושלים" בשנת 2006.

בשרשור המקורי פורסמו הכללים להכרה ביקירי המועדון (לא יודע, אולי זה היה מצחיק לזמנו, היום פחות), ובין השאר כתבתי (נחשון): "הבחירות הרשמיות (והכתיבה שלי בשרשור) יישארו אוטוביוגרפיים, אגואיסטיים ובעיקר דיקטטורים לחלוטין. אתם מוזמנים לחלוק, להעביר ביקורת בונה, סתם לרדת, לעקוץ, להתווכח, לצעוק או לצאת לריצת מחאה או התרגזות".

זה התחיל כחצי בדיחה, כאשר הנבחרים הראשונים היו סקוטי פיפן, בוב דילן ופיט סמפראס (הבחירות עצמן לא היו בדיחה בכלל). כפי שתבחינו, הפוסטים הראשונים לא היו מורכבים במיוחד. עם הזמן הקונספט התפתח והתגבש והפך לצינור ביטוי משמעותי עבורי, להוקרת דמויות שהשפיעו עליי ובאמצעותן לספר על עצמי, מעט על תפיסת העולם והרבה על הרגש (זה מבחינתי הסדר הנכון).

חלק מהבחירות והכתבות נכתבו לבקשת חברי קבוצה נוספים, אך תמיד כשהמצב הנפשי והסיבות הנכונים התגבשו גם אצלי. אחרת זה פשוט לא היה עובד.

"יקירי המועדון" הפך למושג בהווי של המועדון ובכתיבה שלי, גם מעבר לרשימות ש(כבר) נכתבו כאן.

ההצעה שלי למי שמגיעים לכאן לראשונה היא לעבור תחילה על שני עמודי התמונות/הכותרות כדי להכיר. לאחר מכן ניתן לקרוא לפי בחירה רנדומלית, לפי הסקרנות או לפי הסדר הכרונולוגי – איך שתעדיפו.

ועוד דבר. רוב הפוסטים אינם על רצים. אבל הם קשורים (גם) לריצה. תמיד. כי הריצה אינה מנותקת מהעולם הפנימי, מהמוטיבציה וההתרגשות. וזו בדיוק הסיבה לכתוב על יקירי המועדון.

הרשימה פתוחה כמובן ורשימות חדשות תתווספנה מעת לעת. אתם מוזמנים גם להמליץ או לבקש.

(התמונה מריצת "אלפי דורות" – ריצת יום ירושלים המסורתית בהובלת יקיר המועדון קובי שביד).