כתבה נחמדה על מרתון טבריה במעריב

אתם מוזמנים להעלות כל נושא שעולה על דעתכם וקשור למרוץ המטרה של רוב חברי המועדון.
אתם מוזמנים להתאמן ביחד איתנו ולהצטרף לחוויה של אימונים קבוצתיים עם רוח, הנאה והשגיות.
shohat
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shohat » 30 ינואר 2009 12:04

אני לא נכנס לויכוח על הכתבה במעריב. מברוכ לרץ הכותב, שאני לא מכיר אותו ואני מפרגן לכל אחד על חוויה אישית ועל השיתוף בה. אבל בלי קשר לכללי נימוס, אני מרגיש שאחטא אם לא אשיב לדברים שנפתלי כתב על אלדר.אלדר אולי קצת קיצוני ובלתי מתפשר בסגנון של הצגת העמדה - גם אני מאמין שה"חומה" במרתון היא לחלוטין נמנעת, באמצעות אימון מספק ותכנון ריצה רציונאלי - אבל הוא מגיע ממקום מאד אותנטי של נסיון אישי.אלדר יכול להיות נער הפוסטר של המשפט:You know, the more I ran, the more "talented" I became(נדמה לי שזו פראפראזה על תומס ג'פרסון, שלא היה רץ).אני זוכר את אלדר מגיע לראשונה לרוץ אצל רפי. "לרוץ" זו אולי הגזמה ביחס לצעדי הברווז, העגלגלות המתגלגלת והסגנון המופרך שהוא הציג בפנינו. אף אחד לא היה מזכיר אז את השם שלו ותוצאה של פחות משלוש שעות במשפט אחד, אלא אם כן זה היה על הבמה בקאמל קומדי קלאב, או אחרי כמה בירות יותר מדי. בקיצור - רץ בלתי מוכשר בעליל.כל מה שאלדר עשה הוא להסתכל על בימרו, דסטאו, מיכה לנג, ולנסות - בפרופורציה שלה הוא מסוגל - כל מה שהם עושים. וללמוד. כל מה שהוא עשה זה להגיד "יש רק דרך אחת לדעת". והוא גם האמין.ה - 2:54 של אלדר הוא סוג של הוכחה, וגם אקסמפלאר שניתן לחקות: מה ניתן לעשות בספורט הזה אם לא מוכנים לוותר להנחת המוצא שחוסר הכשרון הוא שמונע מרץ להגיע לסאב 3. הטענה (המדויקת כשלעצמה) שיש רבים שיכולים לקבוע הישג כזה במכה הראשונה ועם אימונים של 60 ק"מ לשבוע, רק מאדירה את ההישג של אלדר ולא מקטינה אותו. בכפיות כסף יש הרבה פחות השראה.

alonshefer
יצירת קשר:

הודעהעל ידי alonshefer » 30 ינואר 2009 13:21

בתור מי שלא מכיר את המשתתפים בדיון (ולפעמים יש יתרון בזה) התגובה של אלדר היא הדוגמה הקלאסית של חוסר סובלנות שנפוץ בקרב הרצים (וגם אני רץ וחוטא בזה).לסיים מרתון בשלוש ארבע או חמש שעות זה הצלחה וודאי שלסיים את זה עם חלוקת זמנים נכונה ומתחת לשלוש שעות זו הצלחה מרשימה.להתאמן למרתון עם שלוש ריצות בשבוע יכול להספיק כדי לרוץ מרתון ולסיים אותו וודאי שלרוץ 170 ק"מ בשבוע יכול להביא להצלחה יפה במרתון (אם כי באופן אישי אני תמהה לגבי סדרי עדיפויות). אז אין ספק איזו תוכנית סביר שתביא לתוצאות טובות יותר אבל שתיהן תוכניות אימונים.ובואו נניח שהתיזה על החיפוף נכונה והבן אדם עייף או שסתם לא בז.. שלו לרוץ 10*1000 והוא רץ רק 8*1000 אז מה? החולה ימות ? ייגרם רעב באפריקה? הרי עוד שנתיים מחוץ לבן-אדם עצמו אף אחד לא יזכור אם הוא רץ 2:54 או 5:54.בקיצור , בואו נהנה מזה שאנחנו רצים , כנראה שזה בסוף מה שחשוב.

bennya33
יצירת קשר:

הודעהעל ידי bennya33 » 30 ינואר 2009 13:31

שלום בחיים לא כתבתי מילה בפורום שלכם.קראתי אותו , בדר"כ בהנאה , פה ושם החכמתי , וללא ספק התרשמתי מהרמה הגבוהה של רוב הכותבים (גם בריצה).לדעתי השירשור האחרון לגבי הכתבה של אופיר - הוא הבעת זילזול והתנשאות , מכוערת , שלא מתאימה לא רק לפורום שלכם , אלא לספורטאים כמו כולנו באופן כללי.אלדר - לא מכיר אותך , וכל הכבוד על ההשג שלך, אבל הניתוח הקר שלך לגבי הצלחה וכישלון , הקביעות הנחרצות של "שחור" ו "לבן" , ממש , אבל ממש לא מתאימות לאף ענף ספורט - בטח ובטח שלא למרתון (מקצה מסובך עם המון מורכבות ופרמטרים)"לא הבנתי מה נחמד פה, יש פה סיפור של כישלון, שנובע מויתור עצמי באימונים...." מה בדיוק אתה יודע על תכנית האימונים של אופיר? "אני הייתי מעדיף לראות כתבה של וודג', אסף, דסטאו..." (ללא ספק רצים מוערכים ביותר ,באמת) , כולם הרי שברו את שיאם האישי בטבריה , ניפצו אותו ב כמה דקות טובות... רגע , בעצם אולי לא ? אזלפי הלוגיקה שלך גם סיפור שלהם (שקיוו לעשות את הקריטריון של אליפות העולם) הוא גם בעצם סיפור של כישלון?והרי מה הפלא ? הם בטוח ויתרו לעצמם באימונים לא? בטח היו צריכים לעשות 10 אינטרואלים ועשו רק 8 ...או שאולי באמת הבעיה היא במאמן שלהם?אצל וישניצר זה לא היה קורה.. הוא הרי לא היה נותן לרץ להתאמן בתכנית שלא היתה מאתגרת אותו ומביאה אותו להשגים... כי כישלון זה או התכנית או המתאמן! אין דבר כזה שלא הולך !?להמשיך?תקשיב כל הכבוד לך על ה2:54 שלך , ועל השבועות של 180 ק"מ לשבוע.אני מציע צא לעוד סיבוב ריצה - שחרר קצת אויר , תקרא את התגובה הראשונה שלך - ותבין איך יצאת מכל פרופורציה.וכל ההסברים שכתבו עליך , והפרשנויות - זה בעצם התנצלויות עדינות של חבריךשאפילו הם הבינו שעברת את הגבול.מאחל לך 2:40 , במרתון , ואם זאת - להמשיך ולזכור שיש גם רצים של 3:30 .בני אלטרס(לא מרתוניסט)

shohat
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shohat » 30 ינואר 2009 14:49

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>הרי עוד שנתיים מחוץ לבן-אדם עצמו אף אחד לא יזכור אם הוא רץ 2:54 או 5:54.<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>כאילו, למי אכפת בכלל, חוץ מהרץ עצמו, נכון? אז למה?אבל זה כל העניין אלון, זה כל העניין. http://www.bc-running.com/zar.htm

סמל אישי של המשתמש
יורם
יצירת קשר:

הודעהעל ידי יורם » 30 ינואר 2009 15:14

בני, אני מסכים עם רוב דבריך.הדבר היחיד שאני מסתייג ממנו הוא לשון הרבים (בפיסקה השניה). מכיון שהפורום הוא סוג מדיה הפתוח לכולם, למעט מקרים קיצוניים של פגיעה ו/או לשון הרע, אין צנזורה. מאידך, יש לכוון גם את תגובות הנגד ל"גופו" של כותב. יש נטייה להכליל אותנו או את משתתפי הפורום שלנו כישות הדוברת בקול אחד. לא כך הם הדברים וחבל שרבים טועים בכך.חוץ מזה, נשמח לקבל עדכון על בת אחותך גם בפורום זה. אני חושב שחלק גדול ממשתתפי הפורום נרתם לעזרה.

bennya33
יצירת קשר:

הודעהעל ידי bennya33 » 30 ינואר 2009 15:28

יורם .מקבל את הערתך לגבי פניה לכותב ולא לרבים. לגבי עמית, תודה על ההתענינות , אנו ממתינים בסבלנות לסיום בדיקת הדגימות שיקח קרוב לודאי כחודש וחצי .חלק מהדגימות נשלח לחו"ל על מנת לזרז את התהליך.כרגע מחזיקים אצבעות - וממשיכים לטפל בהשפעות הלואי הארורות של הכימותרפיה.תודה לכול מי שנרתם למטרה קדושה זו , והלוואי ואזכה לעדכן כאן בקרוב - כי מצאנו את המבחנה המיוחלת.בני

shohat
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shohat » 30 ינואר 2009 15:43

התלבטתי כיצד לענות. אולי בשיחה אישית עם בני אגיד דבר או שניים נוספים.הדבר הנכון לעשות הוא לנסות להחזיר דברים לפרופורציה, כי ככל הנראה הם באמת יצאו לגמרי מפרופורציה.זה חלק מטבעו של המדיום הזה (כתיבה בפורומים). הנושאים שב"מחלוקת" הם שוליים ואפילו זניחים בחשיבותם, אבל הלהט של ה"אמונה" (מי שישמע) לפעמים גורר את כולנו להתבטא - וגורם לאחרים להבין אותנו - באופן חריף מן הנדרש. אני יודע שלעתים אני חוטא בכך בעצמי.איש יקר וחכם (טוב נו, זה היה מימון) הסביר לי פעם שבכתיבה בפורומים האלה, קיימת הבעיה שהאדם שכנגד אינו נמצא מולך. אינך רואה את הבעות הפנים, את התגובות. חסרון אחד הוא בכך שהדבר מוביל לפעמים לאמירות שלא מתכוונות לפגוע, אלא להעביר רעיון, אבל התוצאה בפועל היא שהן פוגעות. החסרון הנוסף, המשמעותי יותר, הוא שאין אפשרות לראות את התגובה של הצד השני, ולתקן ולמתן אם צריך. וכך עלול להיווצר מצב שהוא לא טבעי ולא משקף לא את הכוונות ולא את האופי של הכותבים. באופן כללי, די קל להתלהם בכתיבה כזו ולרוץ על המקלדת קצת מעבר לצורך.נדמה לי שיש לנו כאן סיטואציה כזו של כתיבה מוגזמת ושל פרשנות מוגזמת.נכון שהאתר הזה מרכז אליו אנשים שדוגלים בגישה די קיצונית ולא מתפשרת ביחס לריצה (יש מי שיאמרו, כפי שאלון ציין, שמדובר בגישה שיש בה לא מעט חסרונות). זו הגישה, ויש בה מסר חזק מאד של "זו האמת שלנו", שאיננה תמיד פוליטיקלי קורקט. אבל המוטיבציה של האנשים כאן היא של שיתוף בדרך הזו, ולא חלילה פגיעה או זילזול באחרים. אני מניח שכולנו כאן רוצים לעזור לרצים של 3:30 שעות (או 5:30 לצורך העניין) ללמוד כיצד להשתפר ולהתקדם הרבה יותר מאשר לזלזל בהם. ואני חושב שעיקר הכתיבה והזמן שאנו משקיעים מוכיחים את הנקודה הזו ולא סותרים אותה.בסופו של דבר, כמו שכתבתי כבר, כולנו רצים חובבים, כולנו לוקחים את העניין (ואולי גם את עצמנו) קצת יותר מדי ברצינות ולכולנו עדיף לצאת ל - 17 קל לפני שתוקפים או נעלבים (ומה לעשות בני, זה כולל גם אותך).נותר לי רק להצטער שאלה הנסיבות שמביאות אותך לכתוב כאן. תרומתך הידועה או הפחות ידועה בפורומים אחרים נושאת אופי קצת פחות מוסרני ומטיף. ואולי הביקור הזה שלך כאן לא יהיה חד-פעמי.

alonshefer
יצירת קשר:

הודעהעל ידי alonshefer » 30 ינואר 2009 15:48

נחשון , היות ומזדמן להגיד את זהלא הייתי חותם על כל מה שכתבת שם ( אני פחות ממוקד בשניות...) אבל אפילו אשתי זכתה לקרוא את זה כשניסיתי להסביר לה מה קרה לבעלה.ותעזוב את הקישור, יש לי את זה במועדפים.אלון

קוביש
יצירת קשר:

הודעהעל ידי קוביש » 30 ינואר 2009 16:05

בתור נציג רצי ה-3:30 שלא מתביישים בזה :-) בפורום הזה אני מוחה, נחשון גם אותך יתקן גולנצ'יק בחשבון (הצטרפת לאסף ורובי אני חושב..)3:30 --> 5:30???????3:30 --> 5:00 ויש הבדל תאמין לי :-)בהשראת מושל אני מזמין את אלדר ולוקי לריצטיול ויחזק דויד קפה ועוגה יסגרו את העניין הזה אני מקווה, כולנו פה בשביל לרוץ ולהנות

shohat
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shohat » 30 ינואר 2009 16:20

חן חן.הבדלי גישות הם דבר לגיטימי.ואחרי הכל, רב הדמיון על השוני.

rel_he
יצירת קשר:

הודעהעל ידי rel_he » 30 ינואר 2009 18:12

קראתי את כל התגובות על הכתבה של אופיר ידידי וקודם כל שמחתי לראות שאופיר הצליח לעניין כ"כ הרבה אנשים ולעורר פולמוס רחב והוא בסה"כ רצה לספר על החוויה הקטנה שלו מהמרתון, חוויה של אחד כמונו לא של סופראטלט או של SUB3 . אני אספר לכם קצת על אופיר: לפני שנתיים הוא בא אלי (הבנות הקטנות שלנו לומדות באותה כתה) וביקש ממני להדריך אותו בריצה "כי אני רץ 4 פעמים בשבוע 6 ק"מ ואני מרגיש שאני לא מתקדם" הוא אמר לי. אז כמו שכולנו חונכנו מהרגע הראשון שאלתי אותו "מה המטרה שלך?" מרוץ 10ק"מ הוא ענה בהתנצלות אופיינית. מאז הוא לא מפסיד אף אימון אפילו לא מטר.מרתון ראשון אחרי 9 חודשים ועכשיו השני (בהדרכתו של אסף לבנה). אופיר תמיד שואף ליותר מהמצופה ממנו והפעם הוא ניסה לעשות קצת יותר טוב ממה שהוא התאמן אליו וכך הוא למד שאין חוכמות -הקצבים שאתה רץ בהם באימונים אלו הקצבים שתרוץ במרתון. והאמת היא שהוא ידע את זה אבל בכל זאת הוא ניסה ומגיע לו על כך שאפו, על האומץ ,ולא מגיע לו שקשוקה בפרצוף כמו שאלדר זרק עליו. אני רק מבקש שתמשיכו לרוץ ולכתוב על כך.וכולנו נצא מרוצים

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

הודעהעל ידי חלושעס » 30 ינואר 2009 21:03

רק רגע אלון, המשמעות של המרתון נמצאת ב"מקדם השופוני"?עבור הסביבה הקרובה שלי (וזה כולל גם את הורי) אין משמעות כבר עכשיו בין 2:54 ל-5:54, אז אולי לא הייתי אמור בכלל לזנק.ונפתלי - ההבדל הבסיסי בינך ובין אלדר הוא שאלדר לא מפחד לכתוב את דעתו האמיתית מבלי להסתתר.על החתום,מוישה זוכמיר

eldarc
יצירת קשר:

הודעהעל ידי eldarc » 30 ינואר 2009 21:15

מעבר להצטער בפני אופיר בפורום, ןבאחד מהמרוצים הבאים כשאני אפגוש אותו, אני לא יכול לעשות יותר. וגם ללמוד לקח.אבל מאוד רציתי להגיד את דעתי , לגבי הנושא שנקרא יום רע, כי גם אני בזמנו כמעט נסחפתי למושג הכ"כ נוח, ביחוד שמדובר במרתון, שנקרא "יום רע".עכשיו מי שרוצה יקח את הדיעה הזו ושיעשה איתה מה שהוא רוצה.הכוונה של התגובה שלי היתה על מנת לעורר, בדיוק כמו שכתבתי תגובה, ממש פה לאחר מירוץ אייל , שב - 4 שבועות הבאים, צריך להתאמן חזק. וגם אז אנשים קצת נבהלו, ולמה עכשיו. זה בסדר, לא תמיד מה שאני חושב נכון, אבל ניסיתי לעזור.בתגובה הזו באמת פגעתי באופיר ושוב אני מצטער.

shohat
יצירת קשר:

הודעהעל ידי shohat » 30 ינואר 2009 21:29

נדמה לי שאת אופיר מעולם לא פגשתי, אבל על בסיס המימרה "אמור לי מי הם חבריך ואומר לך מי אתה" כפי הנראה מדובר באחלה בן אדם.אתם בהחלט מוזמנים להישאר כאן, להשתתף, להשפיע ולתרום לדיונים בעלי עוצמת הווליום ומיעוט המשמעות.ומה שאלדר שכח להגיד זה שגמרנו עם השקשוקות, בפעם הבאה פיצה פפרוני.

erang27
יצירת קשר:

הודעהעל ידי erang27 » 30 ינואר 2009 21:31

סחתיין אלדר- מודה ועוזב באר שבע (ירוחם, באר שבע, ווטאבר..).-ערן-

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

חזור אל “מרתון טבריה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 25 אורחים