סקר (לא קשור לריצה)

זהו המקום להעלאת חוויות, שאלות, תגובות, הערות והארות בנושאים הקשורים לריצה. בין חברי המועדון יש מאמנים, רצים ותיקים, רצים פחות ותיקים אשר אוהבים מאד לרוץ ולדבר על ריצה. זוהי הבמה ואתם מוזמנים להעלות כל נושא העולה על דעתכם.
יוחאי
יצירת קשר:

סקר (לא קשור לריצה)

הודעהעל ידי יוחאי » 14 אוגוסט 2007 10:08

אני מצטער להיות משבית שמחות, אבל - דאאאאאאאאאאאאאאאאא!!!!עד עכשיו לא ידעת שיש מלא יהודים שהם חלאות אדם? ואת כולם אתה חושב שאתה מכיר? בעיני מוזר ביותר הצורך לתחושת שייכות אדירה שכזו, רק בגלל שאדם אחר יהודי. יש טובים ויש גם רעים. אני לא מבין מה הרעש הגדול שהיו יהודים במהפיכה הרוסית. זה אפילו ידוע. בטח יש עוד כמה יהודים חארות שלא שמעת עליהם. אני אפילו בטוח בכך.אני מעדיף לשפוט אנשים על פי מי הם, ולא בשל דתם או הלאום שלהם (בין אם מדובר ביהודים או לא יהודים). כקומוניסט הוא ודאי גם לא היה יהודי במובן הדתי, אלא עוד ההיפך הגמור. גם כשמדען יהודי מקנדה זוכה בפרס נובל אני מודה, זה לא ממש עושה לי את זה.

יוחאי
יצירת קשר:

סקר (לא קשור לריצה)

הודעהעל ידי יוחאי » 14 אוגוסט 2007 10:15

הפוסט לעיל היה כמובן, בכוונה מוגזם.ברור שמדובר בדמות שהשפיעה לא מעט על ההיסטוריה בעולם ועובדה שאבא שלי אכן ידע במי מדובר מבלי שהוא היסטוריון של הסובייטים. כנראה שפעם החינוך היה טוב יותר. בטוח.

האחים ברדוגו ובניו
יצירת קשר:

סקר (לא קשור לריצה)

הודעהעל ידי האחים ברדוגו ובניו » 14 אוגוסט 2007 10:21

אז רגע,אז גוגל זה יהודי?

יוחאי
יצירת קשר:

סקר (לא קשור לריצה)

הודעהעל ידי יוחאי » 14 אוגוסט 2007 10:24

גוגל הוא זה שהמציא את הגפילטע.בכלל הוא פתח ליין שלם של מאכלים רוטטים על השולחן.

קוביש
יצירת קשר:

סקר (לא קשור לריצה)

הודעהעל ידי קוביש » 14 אוגוסט 2007 10:34

ברדוגו שים לב יצאת משכיל[url="http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%9C%D7%90%D7%99_%D7%92%D7%95%D7%92%D7%95%D7%9C"]גוגול[/url]

אלחנן
יצירת קשר:

סקר (לא קשור לריצה)

הודעהעל ידי אלחנן » 14 אוגוסט 2007 10:37

יש לא מעט יהודים שעושים צרות,,,למשל אחד שמעתי שקוראים אותו ברדוגו,,,,

רובי
יצירת קשר:

סקר (לא קשור לריצה)

הודעהעל ידי רובי » 14 אוגוסט 2007 10:48

ידעתי כל הזמן אבל לא רציתי לגלות.ובנוגע לחלאות אדם יהודיות - זה לא מפתיע. אני מניח שכל אחד מאיתנו פגש כמה. מה שמעניין נחשון זה מה שציינת שנתקלת בשם הזה בבלוג שמאלני. גם זה לא מפתיע - אני מגדיר את עצמי כשמאלני, לפחות במונחים של תחילת-אמצע שנות ה 90. אני אבל לא מזהה את עצמי עם אותו שמאל ששומעים ממנו יותר מדי בזמן האחרון - השמאל שימכור את ההורים שלו רק כדי להצטייר יפה בעיני החברים שלו מאירופה. אנשים שינברו בנבכי ההיסטוריה כדי לשלוף עדויות שיצדיקו דמוניזציה של היהודים או של הציונות, אבל יתעלמו מהתרבות החשוכה של האיסלאם שפוגעת במרקם החיים שלנו היום. אנשים שבשבילם העתקת אוכלוסייה פלשתינאית לצורך תיקוני גבול זה לאו מוחלט, אבל פינוי מתנחלים זה סיבה לצאת לפאב לחגוג. אני למדתי לא לסמוך בגרוש על אנשים שכל היום שופכים את המנטרה על זה שהכיבוש זה דבר רע ופוגע בפלשתינאים חפים מפשע ובגלל זה הם לא עושים מילואים. איך שהוא זה קורה שתמיד האנשים האלו שמגלים כל כך הרבה אמפטיה לאותם פלשתינאים שהם מעולם לא יפגשו, בחיי היום-יום הם אנשים שלא מוכנים להקריב מעצמם כלום כדי באמת לעזור בדברים קטנים לאנשים סביבם. סוציומטים עם עלה תאנה....סוג האנשים שאם הם היו נולדים בקונטקסט אחר ובתקופה אחרת, הם היו מוצאים לעצמם נישה באיזה תפקיד של קאפו.מה שאני מנסה להגיד כאן זה שהרבה פעמים החלאות הגדולות באמת מגיעות דווקא מקרב המתחסדים (ושיהיה ללא הבדל דת גזע ומין). אני בטוח שלכגנוביץ', כמו לדומיו במנגנון של סטלין שרבים מהם היו אנשים משכילים, היו נימוקים מאוד יפים שעזרו לו להצדיק את מה שעשה.

shohat
יצירת קשר:

סקר (לא קשור לריצה)

הודעהעל ידי shohat » 14 אוגוסט 2007 10:49

יוחאי, כל מה שכתבת נכון, ולדעתי לא פותר עבורי את הקושי.הקושי מתייחס ללימוד סלקטיבי של היסטוריה, כשהדגש הוא לא על "לימוד" (במובן של ידע כללי או הצלחה בחידון טריויה) אלא על ההקשר החינוכי.לי צורם מאוד הפער העצום בין החשיבות העצומה שאנחנו מצמידים לשואה שלנו ולמסרים הערכיים סביב זה (שוב, בצדק רב שלא ניתן לזלזל בו) לבין הבורות המוחלטת לגבי אסונות של אחרים ולגבי הדמויות ההיסטוריות שהיו אחראיות לכך.ונכון, אתה יכול להניד בראש ולהגיד "מה אכפת לי שהיה יהודי? מה הקשר"? אבל לפי הרציונאל הזה, כך יכול לעשות גם גרמני/נוצרי החי בימים אלו, לגבי היטלר ושותפיו.אותנו לימדו ברצינות תהומית את תולדות היהדות ועל גיבוריה (לאו דווקא ישראלים). את הצדדים האפלים הסתירו מאיתנו.אפשר לפתח דיון מעניין, אבל בעיקר הבעתי את הרגשתי האישית.

shohat
יצירת קשר:

סקר (לא קשור לריצה)

הודעהעל ידי shohat » 14 אוגוסט 2007 10:56

רובי,ההסתייגות שלך משמאל פוסט-ציוני ומהתחסדות מובנת.אבל למה יש כאן קשר לשמאל-ימין או לציונות-פוסט ציונות?המשמעות של אהבת ישראל וציונות איננה טמינת הראש בחול ביחס לכל נתון היסטורי שאינו "נעים" לנו, או לא "מסייע" לטיעון הציוני (אם בכלל יש קשר כאן).גם אם אתה ימני קיצוני שדוגל בשתי גדות לירדן - אין סיבה שלא תהיה לך דעה לגבי עוולות ולגבי חלאות כמו כגנוביץ'.ואגב, דווקא אם "נתעלם" נחזק את הטיעון העקרוני של הפוסט-ציונים ושל הפוסט-מודרניזם בכלל, על חוסר האובייקטיביות (וה"אמת") של ההיסטוריה ועל היותה "דיסקורס" או "נרטיב" בלבד, שהוכתב על-ידי המנצחים.

רובי
יצירת קשר:

סקר (לא קשור לריצה)

הודעהעל ידי רובי » 14 אוגוסט 2007 10:58

נחשוןבבתי הספר בארץ גם לא מלמדים הרבה על השואה הארמנית, ולא על רצח העם שביצעו הצרפתים באלג'יר למרות שגם אלו אירועים שעיצבו את החיים בישראל - בישראל יש לא מעט אנשים שהם צאצאיים לאלו שברחו לארץ מאיימת אותם אירועים. באופן כללי עד כמה שזכור לי אין איזכור רחב מדי של דמויות שותפות למשטר של סטלין בקונטקסט של ההסטוריה של המאה ה 20 - יהודים או לא יהודים. יש הרבה דברים שלא לומדים ולא שומעים ואני לא חושב שזה בא ממקום של ניסיונות טיוח.בכל מקרה, אתה לא תמצא כאלו (לפחות לא רבים כאלו) שיטענו משהו בסגנון של "מה פתאום! לא יתכן שיהודי עשה דברים כאלו". לצערי אנחנו כן שומעים התכחשויות עזות ממקורות רבים ובכלל זה חברי כנסת, למעורבות של ערבי מהגליל בגניבת נשק וניסיון פיגוע גם לנוכח צילומי וידאו של האירוע. התכחשות למציאות בזמן אמת - אותי התופעה הזו שקוראת סביבנו בכל יום מטרידה הרבה יותר.

רובי
יצירת קשר:

סקר (לא קשור לריצה)

הודעהעל ידי רובי » 14 אוגוסט 2007 11:03

נחשון - ההקשר לפוסט ציונות בא מהמקום שהנה יש מישהו שכותב את הסיפור הזה של כגנוביץ' בקונטקסט של בלוג שמאלני כמו שציינת. אני רק יכול לנחש שהוא שם לנגד עיניו למטרה להראות שהנה גם אנחנו היהודים זה לא ממש משהו. ואני לא אתפלא אם איי שם בבלוג נגזרת מתוך העובדות שהוא מציג איזו טענה שמפחיתה מהליגיטימיות שלנו בסכסוך הישראלי-פלשתינאי.אולי סתם אני לוקח את זה רחוק אבל איך שהוא יצא לי להיות נוכח בכמה ויכוחים כאלו שהייתה להם דינמיקה כזו.

רובי
יצירת קשר:

סקר (לא קשור לריצה)

הודעהעל ידי רובי » 14 אוגוסט 2007 11:10

אגב השואה הארמנית - היא הייתה אחד הקטליזטורים שגרמו להגירה ערבית אל תחומי מדינת ישראל. הנה לך עובדה היסטורית שדווקא מציירת את האחיזה הפלשתינאית בשטח כמשהו אירעי ולא כאיזו זכות היסטורית מקדם, ושאף אחד לא ניסה לקחת אותה ולהשתמש בה כדי לחזק את הנרטיב הציוני למשל (לבוא למשל ולטעון שחלקים לא מבוטלים מהפלשתינאים בעצם לא שונים בהרבה מהסודנים שמגיעים לשטחי ישראל כיום).בקיצור - יש הרבה דברים שאם אתה רוצה ללמוד עליהם אז אתה תצטרך לעשות MA בהיסטוריה או סתם לקרוא עליהם לבד. תהיה בטוח שהאוניברסיטאות בארץ לא שורפות טקסטים שיש בהם איזכור למעורבות של יהודים בשואה שחולל סטאלין, כמו שגם טורחים ומלמדים על תרומתם של יהודים לשואה שחולל היטלר.

shohat
יצירת קשר:

סקר (לא קשור לריצה)

הודעהעל ידי shohat » 14 אוגוסט 2007 11:50

המסקנות שאתה מסיק לגבי המטרה של הפוסט בבלוג לא נובעות מכך שאתה "לוקח את הדברים רחוק מדי" אלא מכך שאתה לא קורא את הפוסט. הפוסט הוא תגובה למשפט שאמר טומי לפיד בתכנית טלויזיה, שבה השתמש בשם של כגנוביץ'. אני לפחות לא מזהה אג'נדה פוסט-שמאלנית, לפחות בפוסט הזה.העמדה שאתה מציג, בכל אופן, היא מאוד נוחה.אבל תחשוב כיצד היית מגיב לו תלמיד אירופאי היה טוען שהוא לא צריך לדעת על אייכמן ועל מנגלה, כל עוד הוא לא מתכוון לעשות MA בהיסטוריה.

shohat
יצירת קשר:

סקר (לא קשור לריצה)

הודעהעל ידי shohat » 14 אוגוסט 2007 11:55

הטעות הבסיסית שלך, רובי, היא שדווקא קו הטיעון שאתה מציג עשוי לחזק מאוד את הטענות הפוסט-מודרניות.הן המחשה שהעובדות שמתקבעות בתודעה האנושית כ"חשובות" הן תוצר (אקראי או לא אקראי) של מאזן כוחות, של "הכתבה" (או יותר מכך: "שכתוב") לפי הנרטיב שנוח להמשך ביסוס הכח או ההצדקה של הישויות הדומיננטיות.שים לב שאני לא טוען את זה. אני מאמין שישנן עובדות היסטוריות חשובות, שהיו אירועים, שהיו עוולות, ושצריך לשאוף לדעת וללמוד על החשובות שבהן (גם אם ברור שלא נצליח לדעת הכל).אבל פוסט-מודרניסט שיבחן את התגובות (לא רק שלך, אלא התגובות האפייניות), עשוי להגיד: הנה ההוכחה שלכם. הרציונליזציה שאתה מספק היא בעצם טריויאליזציה של עובדות היסטוריות שהיית מתייחס אליהן לגמרי אחרת, אם הקונטקסט היה אחר.

קוביש
יצירת קשר:

סקר (לא קשור לריצה)

הודעהעל ידי קוביש » 14 אוגוסט 2007 12:03

נחשון אני מודה שאני לא מבין את כיוון החקירה מה זה מעניין שהיו יהודים אנטישמיים? מה זה רלוונטי לנושא השואה? האם עכשיו שאתה יודע מי זה כגנוביץ' אז עכשיו הגרמנים פחות אשמים בשואה? והיהודים יותר?נכון עשו מורינו ורבינו שהתמקדו בעיקר ולא באנקדוטות מעניינות ככל שיהיו והעיקר הוא שהשואה הייתה תוצאה של שינאת יהודים על ידי לא יהודים שלקחו את זה לקיצוניות הכי מטורפת שאפשר (או אי אפשר) להעלות על הדעת ו....שמאז אנחנו:1) צריכים לזכור ולא לשכוח2) לשמור על מדינת ישראל כמדינת העם היהודי ולא לברוח3) לא לתת לחסרי דעת המשתמשים בביטוי המופלא מדינת כל אזרחיה להביא אותנו למצב פוטנציאל שואה נוספת על ידי הפיכתנו למיעוט נרדף במדינה היחידה שלנו4) לא לתת לעובדות לא רלוונטיות כמו יהודים אנטישמיים מטומטמים וכו וכו ויש לצערינו הרבה כאלה להפוך לנימוקים רלוונטיים בשום ויכוח כי זה פשוט לא נכון ולא שייך5) לא לרוץ במרתון ברלין טוב נו... יאללה תרוצו אני לעולם לא:-)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

חזור אל “פורום מועדון רצי ארוחת הבוקר”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 35 אורחים