הישראלים פאשלונרים?

ארועי האתלטיקה באולימפיאדה
סמל אישי של המשתמש
יורם
יצירת קשר:

הישראלים פאשלונרים?

הודעהעל ידי יורם » 21 אוגוסט 2008 22:46

אתה מסלף את דברי. לא זלזלתי באף אחד. לא אמרתי שיש יותר קופצי מוט מאשר ג'ודאים (אם זו המילה ברבים), אם כי נראה לי שיש יותר קופצי מוט מאשר ג'ודאים במשקל X ק"ג (ובטח שבאולימפיאדה, קופץ במוט מתחרה ביותר מאשר 4-5 מתחרים - אשר זה מה שצריך על מנת לזכות במדליה בג'ודו).להיות עם מדלית כסף וארד בשתי אליפויות עולם ולהיות שלוש פעמים אלוף אירופה (פעם באולמות) בכל מקצוע של אתלטיקה, לדעתי, שקול לכל מדליה אולימפית במשקל X בג'ודו.

shohat
יצירת קשר:

הישראלים פאשלונרים?

הודעהעל ידי shohat » 21 אוגוסט 2008 22:51

אני לפחות לא מתכוון להקטין הישג של אף ספורטאי שהוזכר כאן. כדי להגיע למצב שבו ספורטאי יכול להגיד שהוא בין שלושת הטובים בעולם - יהא התחום אשר יהא - הוא צריך שנים של התמדה, נוסף על כשרון, וגם לגלות יכולות מנטליות בלתי רגילות ברגע האמת. כל ספורטאי שמגיע לשם, בכל תחום, ראוי לכל הפירגון. מיותר לומר שאף אחד מהכותבים כאן לא מתקרב לסטנדרטים האלה, לא מבחינת הכשרון והפוטנציאל ולא מבחינת ההשקעה וההתמדה. ליגה אחרת.אבל נדמה לי שזה לא נושא הדיון.כאשר טוענים שיש לבסס מדיניות של תקצוב ענפיספורט על יסוד שאלה יחידה, שהיא "היכן הסיכוי הטוב ביותר למדליה" (ורבים מעסקני הספורט בארץ משמיעים את הטענה הזו), ולפיכך להתמקד בענפי ספורט מסוימים (ומה לעשות, שוליים) לשם כך - אז זו הצעה שאין בינה לבין קידום הספורט (במובן הרחב) דבר. זו הצעה שבה האינטרס של העסקנים להתהדר ב"מדליות שהם הביאו" הוא שמכתיב מדיניות. ומדיניות כזו תשאיר את הספורט ההישגי בארץ בשוליים חסרי המשמעות לעוד הרבה הרבה שנים.

סמל אישי של המשתמש
יורם
יצירת קשר:

הישראלים פאשלונרים?

הודעהעל ידי יורם » 21 אוגוסט 2008 22:58

וכמובן, נושא הדיון הוא כפי שנחשון הציג - תקצוב ענפי הספורט. הפיסקה האחרונה בהודעתו האחרונה היא החשובה.

אמיתי א
יצירת קשר:

הישראלים פאשלונרים?

הודעהעל ידי אמיתי א » 21 אוגוסט 2008 23:12

יורם, בתשובה לשאלתך :נראה לי שאומרים ג'ודוקאאז ברבים זה צריך להיות ג'ודוקאים או ג'ודוקאיות

עמרקרפ
יצירת קשר:

הישראלים פאשלונרים?

הודעהעל ידי עמרקרפ » 22 אוגוסט 2008 09:57

יורם, אני בכלל לא בטוח שאתה צודק שיש יותר אתלטים בעולם מאשר שחיינים. אולי זה נכון לגבי המדינות המתפתחות (למרות שראיתי שחיין קנייתי לבן באולימפיאדה), אבל במדינות המפותחות אני חושב שיותר ילדים ונוער מתאמנים בשחייה מאשר באתלטיקה.חוץ מזה אני די בטוח שיש בעולם יותר גולשי רוח וג'ודוקאים מאשר זורקי דיסקוס או יודי פטיש.אז בואו נפסיק את ההתלהמות, גם אם הדברים של יהודה מעיין מרגיזים חלק מאתנו.

משה ק
יצירת קשר:

הישראלים פאשלונרים?

הודעהעל ידי משה ק » 22 אוגוסט 2008 10:17

עמר,אתה בטוח?בוא ניקח תחום אחד מהאתלטיקה. ריצה קצרה. כמה ילדים ברחבי העולם התנסו בתחום בבית הספר? אם אומר מיליארד אני אגזים?לעומת זאת כמה מילדים בגיל בית הספר התנסו בשייט מפרשיות מדגם...כנ"ל לגבי ריצה ארוכה.כמה מיליארדים רצו בילדותם בתיכון כשתוך כדי כך שם עליהם עין מורה שמאתר כשרונות? אז באמת,לא נשווה את המספרים כי זה נשמע מצחיק .

עמרקרפ
יצירת קשר:

הישראלים פאשלונרים?

הודעהעל ידי עמרקרפ » 22 אוגוסט 2008 10:28

משה, שיעורי ספורט בבית-הספר הם לא רלבנטיים.רק מי שמתאמן בצורה מסודרת במסגרת שמעבר לשעות בית-ספר רלבנטי לעניינו. ודרך-אגב, לא זכור לי שזרקתי דיסקוס בבית-ספר (אבל עברו הרבה שנים מאז אז יכול להיות שהזכרון בוגד בי).אני מציע לך לבדוק בישראל כמה ילדים רשומים בכל אחת מההתאחדויות השונות, אתה תופתע.

משה ק
יצירת קשר:

הישראלים פאשלונרים?

הודעהעל ידי משה ק » 22 אוגוסט 2008 10:40

1.בית ספר לא רלוונטי? היחשפות בסיסית לפעילות ספורט -אין יותר רלוונטי מזה. שם זה בעצם כבר ניפוי ראשוני,כי ילד שלא יככב בתחום הספציפי לא יופנה לנבחרת בית ספר או אגודת ספורט.סתם תציץ מדי פעם באגודות האתלטיקה של העיר ותראה כמה מהאתלטים הגיעו דרך בתי הספר.2. אתה אולי לא היתנסית בדיסקוס אבל בכמה בתי ספר יש נבחרות אתלטיקה הכוללות את המקצועות האנאירוביים אליהם אתה חותר לקחת את הדיון,ובכמה בתי ספר יש נבחרת שייט או ג'ודו?שוב,ההשוואה היא בין מיליארדי תלמידים שנחשפו לענף ספורט בגיל צעיר ונופו אם מחוסר חשק או חוסר התאמה. עכשיו לך תהיה הכי טוב מבין המיליארדים.שאזכיר שוב מספרית כמה מהנוער מחשף לשייט?ויכוח שממש לא רלוונטי.

בני זר
יצירת קשר:

הישראלים פאשלונרים?

הודעהעל ידי בני זר » 22 אוגוסט 2008 12:04

עמר,אתה מסיט את הדיון בכל פעם ל"זריקת דיסקוס"כשעל פניו הכוונה למקצועות האתלטיקה האחרים,או נקרא לילד בשמו מקצועות הריצה,כי ברצינות כמה ילדים אמרו כשאגדל אני רוצה להיות מתאבק בסגנון יווני רומי במשקל בין 50-55 ק"ג?כמה באמת אנו חושבים ששחיה צורנית היא ספורט?אז בוא נזניח הכל ונתמקד במה "שיש" לנו סיכוי,(הסיכוי התפוצץ לנו בפרצוף),ת'כלס לא יהיו אתלטים רצים כל עוד לא תהיה תרבות כזו,שלבנות אותה צריכים תקציבים וסבלנות,ואין לנו לא את זה ולא את זה.ואמיתי למה שהיה היום אתה קורא מזג אוויר טוב?

סמל אישי של המשתמש
יורם
יצירת קשר:

הישראלים פאשלונרים?

הודעהעל ידי יורם » 22 אוגוסט 2008 12:25

עמר, למה כל פעם יש הרגשה שמישהו מתלהם ? בי אין שום התלהמות. רון קופמן האידיוט חושב להשיג פופולריות על ידי התלהמות. נותנים לו במה והוא מתלהם ומבלבל את המוח על דברים שאין לו שום מושג בהם. אגב, גם יהודה מעיין לא התלהם הוא רק אמר דברים מרגיזים.לגבי המספרים, אין לי נתונים מוסמכים אבל לא נראה לי שיש כאן שאלה בכלל (לא במדינות מתפתחות ולא במדינות מפותחות). ובאמת, אל תביא הודפים או זורקים כדוגמא. אנחנו מדברים על הענף.

עמרקרפ
יצירת קשר:

הישראלים פאשלונרים?

הודעהעל ידי עמרקרפ » 22 אוגוסט 2008 12:53

חבר'ה אתם חיים בסרט.תלכו בבקשה למתנ"ס או למועדון הספורט הקרוב לביתכם ותבדקו כמה חוגי ג'ודו, התעמלות, אופניים ושחייה יש שם, וכמה חוגי אתלטיקה.בגלל שאנחנו, בגילנו המבוגר (אני לפחות) עוסקים בריצה אז נראה לנו שזה הספורט האישי העיקרי של הנוער. לא דובים ולא יער, בכל העולם המערבי זה לא הספורט האישי המוביל אלא שחייה. אני מסכים שבמדינות כמו אתיופיה וקניה זה הספורט המוביל אבל זה מחזיר אותנו לדיון שהתקיים כאן לפני כמה חודשים על איכות התוצאות היורדת בריצה בישראל, ארה"ב ומדינות מפותחות רבות בעולם.

TomCohen2700
יצירת קשר:

הישראלים פאשלונרים?

הודעהעל ידי TomCohen2700 » 22 אוגוסט 2008 13:06

עמר אתה טועה איך אתה בכלל יכול להשוות שייט לאתלטיקה?לשייט אתה צריך ים...תוריד כבר כמה מילארדים שאין להם גישה נוחה למקום אימונים.לעומת זאת ריצה שכל מה שצריך זה נעליים (95 אחוז מהאתלטים האתיופים מגיעים מהעוני,נתון מתוכנית בערוץ 8 שהייתה פעם)אני חושב שאופניים ושחייה זה לא פחות קשה מאתלטיקה.אבל מה לעשות,יש מקצועות באולימפיאדה שפחות מוערכים ויותר קל להוציא מהם מדליה.ואם נלך על מה שיותר קל,זה ביזיון.

סמל אישי של המשתמש
יורם
יצירת קשר:

הישראלים פאשלונרים?

הודעהעל ידי יורם » 22 אוגוסט 2008 14:04

עמר, אתה מסיט את נושא הדיון.אני לא יודע מהיכן הנתונים שאתה מדבר עליהם בכזה בטחון אבל הם לא הנושא. אם תלך קצת יותר אחורה תגלה שבגילאי 4 עוסקים יותר בבאלט מאשר בשחיה ..לא מדברים כאן על חוגי ספורט אלא על ספורט תחרותי של בוגרים. מהיכן אתה יודע שיש יותר שחיינים בארה"ב מאתלטים ? שוב, לא נראה לי שניתן בכלל להשוות את הפופולריות, התקציבים והכמויות ובטח שלא את המסורת בין שני הענפים הנ"ל (זה בכלל לא באותה רמה). לא בארה"ב, לא באפריקה, לא באסיה,לא באוסטרליה וגם לא בישראל. לא אנחנו המצאנו את המושג "מלכת הספורט" ... האתלטיקה היא הבסיס לכל ענפי הספורט.

קוביש
יצירת קשר:

הישראלים פאשלונרים?

הודעהעל ידי קוביש » 22 אוגוסט 2008 14:18

חברים קצת פחות להט :-)כל אחד אוהב את הספורט שהוא עוסק בו אז אין זה מפליא שבפורום זה כולנו "לטובת" האתלטיקהמצפיה בשידורי האולימפידה למדתי שגם אופני BMX הם ענף ספורט אולימפי וכנראה שלמען ההגינות המחשבתית זה בסדר גמור. כשזה מגיע למה הקריטריון להשקעת משאבים ממלכתיים אז זה מסתבך ואני מניח שאין תשובות פשוטות ודאי שמספר העוסקים בענף זה דבר חשובכנראה שיעילות ההשקעה (כמה שזה עצוב אין כסף בלתי מוגבל) מה נדרש על מנת לספק קהל רחב ככל האפשר (מגרש, אצטדיון, ציוד אישי וכו') הינו עוד קרטריון כשר...וזהו אינני חושב שזה שמן דהוא סבור ששחיה צורנית זה "טפשי" מהווה שיקול או צריך להוות שיקול או גרוע מזה הסיכוי להביא מדליה ועוד כהנה וכהנההשיקולים העניניים והמדדים צריכים לקבועובבנין ציון ננוחם

סמל אישי של המשתמש
יורם
יצירת קשר:

הישראלים פאשלונרים?

הודעהעל ידי יורם » 22 אוגוסט 2008 14:24

והנה דברי [url="http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3586246,00.html"]<font color=red>יו"ר היחידה לספורט הישגי - גילי לוסטיג</font id=red>[/url] - ממש פנינים: <b>"לקראת לונדון 2012, צריך להשקיע בענפים שהסיכוי למדליה הוא טוב. בטקוואנדו, למשל, צריך רק שלושה נצחונות בדרך למדליה". </b> - ואלה העסקנים שמעצבים את הספורט בארץ.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

חזור אל “בייג'ין 2008”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 7 אורחים