xcvbxc

אביעד אברהמי, העורך הראשי של האתר Wheelz, קבע את שיאו – 2:49:08ש'  – במרתון טבריה 2015.

בפוסט היפה הזה מגייס אביעד מונחים והרגלים המוכרים לרוכבי אופנועים כדי לתאר את אופן ביצוע הריצות בתקופת הבסיס. הלקח כאן, בסופו של דבר, מיועד בעיקר עבור הרצים.

aviad1

(תמונת הכותרת:  "תן לריצה לבוא אליך". צילום: גלעד קוואלרצ'יק)

איך מסבירים לחבריי לרכיבה, שאינם מבינים כמעט כלום בריצה, איך אני מתאמן בקיץ, בתקופת בניית הבסיס? מביאים דימויים מעולם המושגים שהם מכירים כדי שיוכלו באמת להבין מה עובר לי בראש.

אחד התהליכים החשובים ברכיבה על אופנוע, על מסלול ובכלל, הוא רכיבה בלי בלמים. להקיף את המסלול או לרכוב על כביש ציבורי בלי שימוש בבלמים. סוג הרכיבה הזה, שהוא אימון מצוין, גורם לכמה דברים מאוד חשובים ברכיבה: בראש ובראשונה הוא גורם לרוכב להרים את הראש ולהסתכל רחוק קדימה כדי לתכנן את הקו, ובעיקר לתכנן היכן לעזוב את הגז כך שהאופנוע יגיע לכניסה לפנייה בלי הצורך בשימוש בבלמים. בנוסף השיטה הזו מלמדת את המהירות שבה ניתן להגיע לכניסה לפנייה, את נקודת הכניסה המדויקת לפנייה, את מהירות הפנייה עצמה ואת קווי המסלול הנכונים. מעל הכל הרכיבה בלי בלמים מלמדת את הרוכב לרכוב רגוע, 'בדופק 60', כשהכוונה היא לרוגע בראש. בפועל הרכיבה הזאת יכולה להיות מהירה. אפילו מאוד מהירה.

הרכיבה בלי בלמים היא הבסיס לרכיבה מהירה. הרוכב לומד להפוך את הרכיבה הנוחה ('דופק 60') לרכיבה מהירה, והיא נוגדת לחלוטין את האינסטינקט הבסיסי של כל רוכב שעולה על מסלול – לפרק את הגז ולנסות לרכוב כמה שיותר מהר. רכיבת אטרף שכזו אמנם מרגישה בראש מאוד מהירה, אבל בדרך כלל היא מלאת טעויות, והיא פחות מהירה ממה שניתן היה לרכוב עם ראש נקי ומסודר ועם תהליך למידה מתודי. היא גם מעייפת מאוד – פיזית ומנטלית. זה מין פרדוקס כזה – כשאתה מנסה לרכוב מהר אתה רוכב לאט, וכשאתה מנסה לרכוב חלק ונכון – אז אתה רוכב מהר. וכדי להגיע לרכיבה חלקה ונכונה, צריך להתחיל בלי לגעת בבלמים.' לרכוב לאט כדי לרכוב מהר'.

aviad2

(בלי בלמים – לרכוב לאט כדי לרכוב מהר)

כל עלייה למסלול אמורה להתחיל ברכיבה בלי בלמים. יותר מזה – יש אימוני רכיבה שבהם במשך סשנים שלמים בני 20 דקות כל אחד רוכבים בלי לגעת בבלמים. לאחר מכן מתחילים להכניס בלמים בהדרגה, תוך שמירה על קווי הפנייה, על נקודות ההיגוי ועל מהירות הפנייה, וכמובן שיש יותר גז ביציאה מהפנייה, עד לבלימה הבאה. אז נכון שברכיבה בלי לגעת בלמים מדי פעם משחררים קצת גז בשביל הנשמה ונכנסים לפניות על הבלמים בהחלקת אחורי, אבל רוכב ממושמע יעשה את זה רק מדי פעם, וכדי לבנות את הבסיס הוא ימשיך לרכוב בלי בלמים. התוצאות מידיות לכל רמה של רוכב, והן תמיד איכותיות.

אז מה זה קשור לכאן? ובכן, קודם כל כי כמו ברכיבה, גם כל ריצה מתחילה ברכיבה בלי בלמים. חיים קורא לזה 'לתת לריצה לבוא אליך', וזה בדיוק 'לרכוב בלי לגעת בבלמים'. רוץ בקצב שנוח לך ותן לקצב להתפתח בנוחות, בזמן שלו. והוא יתפתח. תמיד.

אבל פרט לזה, תקופת הבסיס של הקיץ היא התקופה של 'רכיבה בלי לגעת בבלמים'. רצים קל, חופשי ומשוחרר, בלי זמנים ובלי שעון, ובונים את הבסיס לקראת הכניסה של הגז והבלמים באמצע ספטמבר. גם אז הם נכנסים בהדרגה, וכשהם מגיעים לשיא ב-12 השבועות האינטנסיביים, הרץ כבר בנה בסיס מצוין, הוא יודע ומכיר את הקצב שנוח לו, והוא כבר הפך את הריצה הנוחה למהירה. אבל בינתיים, בתקופה הנוכחית, אנחנו מרשים לעצמנו גם אימון שבועי אחד שבו מאפשרים ללחוץ קצת על הגז ולהשתמש בבלמים, ככה לכמה קילומטרים, בשביל הנשמה.

אז כשהחבר'ה מהאופנועים שואלים אותי על תכנית האימונים הנוכחית שלי, אני עונה להם בשפה שהם מבינים – שאני בתקופה של המון רכיבה בלי בלמים, ושעוד מעט ייכנסו הגז והברקסים…

7 thoughts on “רכיבה בלי בלמים – איך מסבירים את הריצה של תקופת הבסיס/ אביעד אברהמי”

  1. יפה דוקטור! (ולנטינו?)
    מקווה שהחברים שלך מהצד הלא נכון של הואדי קוראים את זה גם וילמדו איך לבנות בסיס נכון, במקום לבנות עוד משטחי שיש בגבעת שאול…

    1. אהבתי מאוד לקרוא. ההסבר, דרך "עולם אחר" (האופנועים") לעולם הריצה בנוי בהדרגה עד להצלבה בין שני העולמות ומספק את הסחורה.

      על זה נאמר במקורותינו "גם יפה וגם אופה" חחח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>