מדליית פילדס

"off topic" - בלבולי מוח שאינם קשורים לריצה
סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

מדליית פילדס

הודעהעל ידי חלושעס » 19 אוגוסט 2010 11:23

הרגע שמעתי ברדיו שאלון לינדנשטראוס (סליחה, אבל קשה לי לקרוא למתרגל של אינפי מתקדם פרופ'...) זכה בפרס הרם והנישא הקיים כיום בעולם המדעי - מדליית פילדס. מיותר לציין שנחנקתי. למי שלא יודע - מדובר במקבילה המתמטית לפרס נובל, רק ש:1. המדליה מחולקת אחת ל-4 שנים2. זוכים בה רק חוקרים בני פחות מ-40.מיותר לומר מה המשמעות של זכיה של ישראלי בוגר צבא בפרס. מדובר בעצם בתחרות בה הישראלים מתחרים עם יד אחת קשורה. לידיעתכם, אנדרו ווילס שהוכיח את משפט פרמה לא זכה במדליה כיוון שהיה מעל גיל 40...אלון הוא בנו של פרופ' יורם לינדנשטראוס שאצלו זכיתי ללמוד את אחד הקורסים האחרונים בתואר השני, מתימטיקאי בעל שם עולמי בזכות עצמו.וקצת מהזוית שלי: כשקיבלתי מהמנחה שלי את הנושא לתיזה - אחת ההצעות היתה להראות שדוגמא נגדית שהביא אלון (מבטאים elon) לינדנשטראוס להשערה שהיתה פתוחה הרבה זמן, היא הדוגמא הנגדית היחידה הקיימת. הבעיה הזו עדיין פתוחה...

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

מדליית פילדס

הודעהעל ידי חלושעס » 19 אוגוסט 2010 13:05

אגב, המייל ממזכירות החוג היה כהרגלו לקוני...Congratulations to Prof. Elon Lindenstrauss on his outstandingachievements and on receiving the Fields Medal for 2010. בעמוד הבית של המחלקה עוד לא עידכנו לגבי הזכיה בפרס - במקום זה יש עדיין ברכות לאלון ולעוד צרפתי (שגם קיבל היום את הפילדס) על הזכיה בפרס פרמה לשנת 2009...

MosheL
יצירת קשר:

מדליית פילדס

הודעהעל ידי MosheL » 20 אוגוסט 2010 00:31

מעבר ליכולת הפנומנלית, לזכות בפרס הסופר יוקרתי הזה מעמדת נחיתות שנגרמת מהשרות הצבאי, אשריו שעוסק באחד התחומים הכי מעניינים במדע של היום. הקשר בין מערכות ממשיות פיזיקאליות לתורת המספרים הטהורה הוא קשר הנוגע לשאלת היסוד המטאפיזית של המתימטיקה - האם המתימטיקה היא תגלית או המצאה? הכתבה השנייה נכתבה עם פטיש ואזמל אבל מילא ...ד.א. - שני ספרי עיון מצוינים רלונטיים: "כאוס" של גליק ו-"המוזיקה של המספרים הראשוניים" של דה-סוטוי

Rafi
יצירת קשר:

מדליית פילדס

הודעהעל ידי Rafi » 20 אוגוסט 2010 10:18

חברה אל תסחפו בנוגע ל"יד הקשורה מאחור". הבחור בוגר תלפיות, משמע הלך לאוניברסיטה בגיל שבו הולכים בני גילו בכל העולם. מה שלא מפחית כהוא זה מההישג המזהיר.

האחים ברדוגו ובניו
יצירת קשר:

מדליית פילדס

הודעהעל ידי האחים ברדוגו ובניו » 20 אוגוסט 2010 10:39

תרשו לי לחלוק עליכם מושיקו וחבושעס, אבל גלידהשטראוס זכה במדליית פילטיס דווקא ובזכות השרות שלו בתור אפסנאי בצבא.למה תראו לי עוד מקום אחד שבו בספירת מלאי אחד ועוד אחד ועוד אחד ועוד אחד יוצא בסוף 16 באינדוקציה אפילו.זאתי מה אומרים מתמטיקה למתקדמים ברמה של בגרות 7 יחידות במינימום!במינימום!

MosheL
יצירת קשר:

מדליית פילדס

הודעהעל ידי MosheL » 20 אוגוסט 2010 12:06

רפי, שרות בתלפיות זה חובה וקבע, מה שאומר שחרור מהצבא בגיל 26 בערך. בארה"ב או באירופה (או בספרד, חלושס) בחור עם כשרון כמו שלו בגיל הזה כבר היה בפוסט דוקטורט.

Rafi
יצירת קשר:

מדליית פילדס

הודעהעל ידי Rafi » 20 אוגוסט 2010 12:47

נכון, אבל השירות הוא משמעותי ברוב המקרים (התפתחות לרוחב). אז הוא לא "רץ" לדוקטורט, אבל פרק הזמן הזה לא נראה לי שהיה חסר משמעות מבחינה אינטלקטואלית-אקדמית. לא דומה הדבר לבחור, מוכשר אולי במידה דומה שהולך לסיירת ולקצונה ומאבד למעשה שנים חשובות הקריטיות בעיצוב וחידוד המוח המדעי.מעבר לזכייה המרשימה, אני סבור שיש כאן גם חיזוק לחשיבות שבמסלולים יעודיים כמו תלפיות. יותר מכך, אני חושב שיש לאפשר לשכבת המוכשרים, בלי מרכאות, לעשות תואר ראשון לפני הגיוס. בזמנו הייתה יוזמה של ד"ר שמעון שושני למסלול מקוצר לבגרות, בגיל 16, תואר ראשון ואז גיוס בגיל 19. לתפיסתי, גישה נכונה.

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

מדליית פילדס

הודעהעל ידי חלושעס » 20 אוגוסט 2010 14:29

רפי, מדענים (ומתמטיקאים בפרט) הם לא ספורטאים. המוח והחשיבה המדעית לא נשחקים בגיל 30. אין שום חן בילדי פלא שנמאס להם מהאקדמיה בגיל 40 ומשם ועד הפנסיה הם מגיעים כל בוקר למשרד כדי לקרוא "הארץ", דוגמאות לא חסרות.בכלל, כל הגישה התחרותית (השאובה כנראה מהדוגמאות המעוותות של המזרח הרחוק) של שושני חסרה את ההבנה של מה הוא אינטלקטואל אמיתי.

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

מדליית פילדס

הודעהעל ידי חלושעס » 22 אוגוסט 2010 11:57

http://www.youtube.com/watch?v=5IP3Z1fEHcgשימו לב לשפת הגוף של אלכס לובוצקי כשהוא אומר "בפיזיקה או בכימיה"...

assafzim
יצירת קשר:

מדליית פילדס

הודעהעל ידי assafzim » 24 אוגוסט 2010 00:20

אחח... יש לי חולשה לאנשים שמגיעים להישגים שאני לא מבין. באמת. אני אוהב ללכת לראות קונצרטים של הסימפונית של סן פרנסיסקו, ולראות את המנצח לוחץ יד בחשיבות עצמית רבה לכנר הראשון כשזה עולה לבמה. אני יודע שהכנר הזה הקדיש את חייו, שהוא קרע לעצמו את האצבעות יום אחרי יום, שעה אחרי שעה, כדי לקבל את המשרה הזו, וגם - שאני לא אוכל בחיים לשמוע את ההבדל בינו ובין סתם כנר די מוצלח בתזמורת בינונית.אני אוהב לראות את הפרימה בלרינה של הבולשוי (סווטלנה סחרובה שולטטטטטתתתת!!!1) מאותה סיבה, ויודע שאני לא אוכל לראות את ההבדל בינה לבין סתם רקדנית די מוצלחת בבאלט עירוני בינוני. ואני מחייך כשאני רואה את אלון לינדנשטראוס, (הוא נראה כל כך רגיל בקליפ הזה) ואני יודע כמה הוא היה צריך לתת את הכל כדי להגיע להישג הבלתי נתפס הזה של מדלית פילדס. לא, אני לא יכול להבין את מה שהוא כתב, ובטח שלא להבחין בין הגאוניות פורצת הדרך של המחקרים שלו ובין סתם חידה מחוכמת בשרשור למתמטקאים. אבל הכנר הראשון, הפרימה בלרינה, לינדנשטראוס, (גבריסלאסי?). כל האנשים שמקדישים את חייהם להישג שרק מתי מספר של יודעי ח"ן יכולים באמת להעריך - הם בשבילי, סליחה על הפומפוזיות בלירה, הנציגים האציליים ביותר של הרוח האנושית.

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

מדליית פילדס

הודעהעל ידי חלושעס » 25 אוגוסט 2010 10:21

באמת שאלתי את עצמי אחרי ברדוגו מתי גם אתה תיכנס לשרשור...הזלתי דמעה.

MosheL
יצירת קשר:

מדליית פילדס

הודעהעל ידי MosheL » 25 אוגוסט 2010 11:35

חלושס, אתה ציניקן מהסוג השלישי...אסף, לטעמי, הקישור האסוציאטיבי לגדולה של אנשים מסוגו של אילון היא לאו דווקא להביא סוג מסויים של יכולת פיזית (או נפשית) לשלמות, אלא יותר של אנשים ששינו את תמונת והבנת המציאות, אנשים כמו קפלר, ניוטון, איינשטיין, בוהר, גאוס וקאנט. הם גם עבדו קשה, על זה אין מחלוקת, אבל הגדולה שלהם מגיעה מיכולת מופלאה לראות דברים במקומות ששאר בני האדם סומים בהם.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

חזור אל “"עוף טופיק" - עוף ואל תחזור”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 4 אורחים