עידן תרבות הטיפשעשרה

"off topic" - בלבולי מוח שאינם קשורים לריצה
רובי
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי רובי » 13 יולי 2008 13:21

...במקום ביסקוטי אפשר גם "מתוקים קטנים של מרסל":)

shohat
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי shohat » 13 יולי 2008 13:32

רובי, לא יודע מה אתך. אבל בענייני השתיה בבית אבות, אני סומך רק על גרונר.

harels
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי harels » 13 יולי 2008 13:36

רובי,בשתי התגובות האחרונות שלך לתגובה של נחשון, הפלת את כל מגדל הקלפים שבנית.חבלמאוד נהניתי לקרוא

סמל אישי של המשתמש
חלושעס
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי חלושעס » 13 יולי 2008 13:37

אכן :) (זרלאיבינזאת)ורובי - תמיד אתה מצליח להפליא אותי - איך מצד אחד אתה מסוגל להיות קל דעת, ומצד שני לקחת לריאות כל עקיצה / התעלמות / אי-הסכמה.ותרומתי הזעירה לדיון: זכרו שמישהו חינך את הדור שאתם דנים בו. מדובר בבני הדור שלנו...

רובי
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי רובי » 13 יולי 2008 14:01

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>רובי,בשתי התגובות האחרונות שלך לתגובה של נחשון, הפלת את כל מגדל הקלפים שבנית.חבלמאוד נהניתי לקרוא<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>תן לי דקה ואני מרים אותו מחדש.מבחינתי נקודת המהפך בחינוך פה בארץ הייתה באמצע שנות ה 90 (לא קשור עדיין להצפת המידע של הכבלים והאינטרנט).שר החינוך דאז היה יוסי שריד. אדם שמאוד הערכתי את העשייה הפוליטית שלו גם כשר חינוך - כך למשל הבן אדם היה משקיע יום בשבוע שבו הוא היה עונה בכתב ידו למכתבים מהציבור הרחב שנשלחו למשרד החינוך. הוא גם היה כותב מכתבי תודה בכתב ידו, ומבלי שידרש, כתגובה ליוזמות חברתיות של סטודנטים ותלמידי תיכון. מיותר לציין שהוא טרח לברר על קיומן. בקיצור, אדם שהיה מאוד מעורב במשרד שעליו הוא היה ממונה ולא צימצם את העשיה שלו לעסקנות פוליטית (אני לא מבסס את הדברים על שמועה או יחצנות של משרד החינוך דאז אלא מהיכרות אישית עם מספר אנשים שהיו מכותבים איתו).אבל יוסי שריד גם קיבל החלטה מאוד רעה כשר חינוך - ההגרלות בבחינות הבגרות. הוא היה הראשון לעשות צעד אחד מאוד קיצוני לכיוון המאוד לא נכון:אם תלמידי התיכון מתקשים בבחינות הבגרות, בואו ניצור מציאות קלה יותר עבורם.חלילה לא נוריד את רמת הבחינות (למרות שגם הרמה התכרסמה במהלך השנים במספר מקצועות מרכזיים), פשוט נהפוך את הלימוד לבגרות למעין משחק לוטו.מה שגרוע יותר מעצם ההשלכות המידיות של ההחלטה הוא המסר שהיא העבירה - מצוינות (של ממש במובן של בקיאות אמיתית) בלימודים איננה ערך עליון.רכישת ידע איננה ערך עליון.ממוצע הציונים בבחינות הבגרות הוא הערך העליון ושני הקודמים הם לא המטרה האמיתית אלא לכל היותר האמצעי להשגת המטרה הזו.במקום שציון הבגרות יהיה אמצעי להערכה של יכולת, הוא נהיה הדבר עצמו.ואולי זה נורמטיבי (וגם נסבל רונה) שכך הדבר יהיה מנקודת ההשקפה של התלמיד, אבל אסור שזו תהיה מטרת משרד החינוך.אסור שמשרד החינוך ימסד את בחינות הבגרות כ"כיסוי תחת".על ההחלטות הפופוליסטיות (והלחלוטין לא ראויות) של אלו שבאו אחריו אני לא אפרט. השיא הגיע בתקופת לימור לבנת שניסתה להכניס ערכים דומים גם אל תוך המערכת האקדמית.מיותר לציין שמבחינת הציבור הרחב מדובר היה ברפורמות מבורכות - כל תלמיד תיכון ישמח על ציונים טובים יותר שבאים לו בקלות.כל הורה ישמח להתפאר בקוף שהוא גידל כאילו שמדובר בצבי.כל מורה ישמח שישבחו אותו על ממוצע הציונים הגבוה של תלמידיו.כל אחד ישמח שתנאי הקבלה לאוניברסיטאות הם נוחים יותר. = בואו ונצביע שוב עבור מפלגתו של אותו שר חינוך ויהיה לנו סבבה.אבל תאמינו לי,אף אחד לא ישמח מהתוצאות.

doron2008
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי doron2008 » 13 יולי 2008 14:02

עידו, ביקשת, אז הנה זה מגיע..."ומבחינתי, היכולת להשתמש בשפה נכונה, ורצוי גם באוצר מילים עשיר, הם אינדיקציה חשובה מאוד." (דורון)היכולת היא אינדיקציה (ואם התכוונת ליכולות אז הן),כך שאתה כבר "נמצא בנחיתות מובהקת" בדיון הזה.צר לי: השימוש בשפה נכונה (1) והשימוש באוצר המילים (2) הם 2 גורמים. שניהם יחד, וכל אחד מהם לחוד מהווים אינדיקציה. חוץ מזה, אני מדבר שני השפות...ולעניין - אם אתה רושם "מבחינתי", זה כבר מצביע על סובייקטיביות. וכשמדברים על כללים של עברית תקינה, צריך לזכור שהכללים נקבעו ע"י הדור שלכם. אתם צריכים להסביר למה הם הופכים את העברית לטובה יותר, כי כשנשב באקדמיה ללשון עוד 20 שנה, אנחנו נקבע את הכללים ^^.1. בוודאי שאני כותב "מבחינתי", אני תומך בעמדתי, עד כמה שהדבר נשמע מפתיע. (ואגב, אני כותב או מקליד, לא רושם).2. לא "הדור שלנו" קבע את הכללים, כשם שלא הדור של הורי קבע את כללי המתמטיקה, ובכל מקרה הרלבנטיות של "הדור שקבע את הכללים" אינה ברורה לי.3. "אתם"? אני מייצג רק את עצמי.4. הכללים לא אמורים להפוך את העברית ל"טובה יותר" אלא ליצור אמת מידה אובייקטיבית למה נכון ומה אינו נכון. כל זמן שכללי העברית ברורים, זכותך לזלזל בהם, להפר אותם, או להתעלם מהם, אבל זה לא בהכרח מעיד על תבונה יתרה, לפחות לא "מבחינתי". בחברות, כן?

urid
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי urid » 13 יולי 2008 14:09

רובי,אם איני טועה - אמנון רובינשטיין שהחליף את שריד במשרד החינוך, היה זה שהגה את האיוולת של הגרלת הבחינות.

רובי
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי רובי » 13 יולי 2008 14:09

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>אכן :) (זרלאיבינזאת)ורובי - תמיד אתה מצליח להפליא אותי - איך מצד אחד אתה מסוגל להיות קל דעת, ומצד שני לקחת לריאות כל עקיצה / התעלמות / אי-הסכמה.ותרומתי הזעירה לדיון: זכרו שמישהו חינך את הדור שאתם דנים בו. מדובר בבני הדור שלנו...<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>יוסי, אני לא מתנער מאחריות.אני מצידי מנהל את הדיון גם על בני הדור שלנו.תתחיל להקשיב!

רובי
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי רובי » 13 יולי 2008 14:18

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>רובי,אם איני טועה - אמנון רובינשטיין שהחליף את שריד במשרד החינוך, היה זה שהגה את האיוולת של הגרלת הבחינות.<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>אאוץ'אתה צודק.מפלגת מר"צ והמפד"ל החליפו ביניהן את משרד החינוך באותן שנים ורובינשטיין היה השר ב 1995 שהתחיל עם היוזמה הזו.פשוט זו הייתה תקופה שבה לימדתי מתמטיקה וכל התהליכים והרפורמות האלו התערבבו לי (זכרתי מר"צ ושכחתי שבין אלוני לשריד היה רובינשטיין).אז יוסי שריד לא יזם מדיניות אלא כנראה רק נכנס לתוכה שזה הבדל שראוי לציין. אני לא עדכני לגבי מה שקורה היום ואני חושב שההגרלות כבר לא קיימות אבל הרעיון עבר כמה וריאציות המהלך החצי השני של שנות ה 90.טוב, אני אשאיר את ההודעה המקורית שלי עם הטעות.

רובי
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי רובי » 13 יולי 2008 14:27

טוב,בדיקה באתר של הכנסת - הייתה אלוני, תקופה קצרה רבין ואז רובינשטיין ב 1994-1996 שאלו השנים שבהן התחילו ההגרלות. אבל לגבי זה שיוסי שריד הוא האיש מאחורי המכתבים אני בטוח.

רובי
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי רובי » 13 יולי 2008 14:32

עידו,תכין את האספרסו.ההגעה שלי לבית ההאבות קרובה מכפי שזה נדמה.הנה אני כבר חוטא במידה של סניליות.

shohat
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי shohat » 13 יולי 2008 15:37

רובי, חד כתער כרגיל, אבל מהירות השליפה ובעיית בחירת המטרות פעם נוספת בעוכריך.Careful with that axe, Eugenehttp://www.youtube.com/watch?v=r3R2PgMiTvwואני מצפה למכתב התנצלות בכתב ידך ליוסי שריד.

קוביש
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי קוביש » 13 יולי 2008 16:36

טוב אז אם עברנו ליוסי שריד אז תרשו לי להבעיר מדורה קטנה משלי כי אני בניגוד לרובי לא מתלהב משר חינוך שעונה בכתב ידו לכותבים אליו (אולי מעודף זמן).למיטב הבנתי הוליכה מר"צ ויוסף השרידי בראשה מהלך של הפיכת מערכת החינוך למערכת לימוד,טעות גורלית שגרמה לאובדן של שתי המטרות גם יחד,ניתנו אז נאומים חוצבי להבות על חשיבות המתמטיקה והמדעים לעומת שעורי תנך וכיוצא בזה, וראה זה פלא ככל שהדגישו את הלימוד נטול החינוך ירדה רמת הידע של התלמידים יחד עם רמת המשמעת ועליית האלימות כלפי מורים ותלמידים.לדעתי לא הצלחה מזהירה

רונה
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי רונה » 13 יולי 2008 17:26

הדבר היחיד שיש לי להוסיף הוא בעניין השתיה בבית אבות. תשמרו לעצמכם את התה והאספרסו והבסקוויטים והבישקוטי. בשבילי אך ורק בירה ובוטנים ובא לציון לגואל.

רובי
יצירת קשר:

עידן תרבות הטיפשעשרה

הודעהעל ידי רובי » 13 יולי 2008 17:28

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>רובי, חד כתער כרגיל, אבל מהירות השליפה ובעיית בחירת המטרות פעם נוספת בעוכריך.Careful with that axe, Eugenehttp://www.youtube.com/watch?v=r3R2PgMiTvwואני מצפה למכתב התנצלות בכתב ידך ליוסי שריד.<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>נחשון,עזוב אותך משימוש זהיר בגרזנים.If you have to shoot, shoot, don't talk.במלחמה כמו במלחמה קצת נזק קולטרלי זה דבר נסבל.זה בפרט נסבל בהתחשב בעובדה שקו ההגנה הטוב ביותר של יוסי שריד במקרה הנידון יכול להיות משהו שהוא לא הרבה מעבר לI shot the sheriff, but I didn't shot the deputy.קצת רקע על תולדות הרפורמות בבחינות הבגרות מאמצע שנות ה 90 ועד היום:1995, רובינשטיין (מר"צ), הגרלות.1996, זבולון המר (מפד"ל), ניסה להחזיר את בחינת הבגרות בתנ"ך, התלמידים התמרדו והוא התקפל (יופי, נראה אותך עכשיו מוציא מהידיים של תינוק ממתק בלי שהוא יתחיל לבכות ולצרוח).1997, זבולון המר כפשרה להגרלות הציעה את שיטת המיקוד - חזרה לשבע בחינות בגרות במקום הגרלה של 4 מתוך 7, אבל תוך כדי צימצום חומר הלימוד (שיטה שנהוגה חלקית גם היום)...כפעולת הסחה, המר החליף את הממתק בגלידה 1999, לוי (מפד"ל), השיטה המודולרית. צבירת נקודות בגרות טיפין טיפין (שיטה שנהוגה חלקית גם היום).1999, יוסי שריד (מר"צ), בגרות שמורכבת מחמש בחינות חיצוניות שיהיו "שוות" 80 אחוז מכלל ציוני תעודת הבגרות, ושלוש בגרויות פנים-בית-ספריות, שישלימו עוד 20 אחוז מערך תעודת הבגרות. ההצעה הזו טורפדה לבסוף בידי ראשי האוניברסיטאות שחשבו שההחלטה הזו תביא לכאוס מוחלט ולהעדר כל יכולת להעריך תלמיד מתוך ממוצע ציוני הבגרות שלו.מקורות:http://www.irgun-hamorim.org.il/Library.aspx?cmd=atc_1900קריאה נוספת:http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/986305.html

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

חזור אל “"עוף טופיק" - עוף ואל תחזור”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 31 אורחים